Porcuti Guinezi
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Porcuti Guinezi


 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 :(Porcusorii in magazine de animale

In jos 
+2
BuluC
Gabriela(Admin)
6 participanți
AutorMesaj
Gabriela(Admin)
Admin
Admin
Gabriela(Admin)


Mesaje : 126
Puncte : 215
Data de inscriere : 24/10/2009
Varsta : 29
Localizare : Bucuresti

:(Porcusorii in magazine de animale Empty
MesajSubiect: :(Porcusorii in magazine de animale   :(Porcusorii in magazine de animale EmptyLun Noi 30, 2009 3:20 am

Dupa cum stiti,multi porcusori ajung de la un inmultitor(care ii inmulteste necontrolat),la pet-shop,unde se vand la preturi de nimic si unde stau,pana sunt cumparati,in conditii mizerabile.
Daca stiti un astfel de petshop,e de datoria ta,ca iubitor de porcusori,sa ii condamni!


Un sfat:Nu cumparati porcusori de la pet-shop!Facand vanzare,motivati patronii magazinelor de animale sa mai aduca "marfa",astfel saracii porcuti vor chinui,indirect,din cauza ta!
Sus In jos
https://porcutguinez.forumgratuit.ro
BuluC
Moderator
Moderator
BuluC


Mesaje : 53
Puncte : 62
Data de inscriere : 30/11/2009
Varsta : 28
Localizare : Ploiesti

:(Porcusorii in magazine de animale Empty
MesajSubiect: Re: :(Porcusorii in magazine de animale   :(Porcusorii in magazine de animale EmptyLun Noi 30, 2009 5:13 am

Intradevar, asa este. Partea proasta este ca nu e bine in niciun fel.
Daca cumparam din peturi asta inseamna ca incurajam inmultitorii, iar daca nu cumparam eu ma intreb ce se intampla cu bietii porcusori...
Sus In jos
http://anda-sweet-litte-angel.hi5.com
Crissi
Membru VIP
Membru VIP
Crissi


Mesaje : 35
Puncte : 46
Data de inscriere : 29/11/2009
Localizare : Mioveni/Jud, Arges

:(Porcusorii in magazine de animale Empty
MesajSubiect: Re: :(Porcusorii in magazine de animale   :(Porcusorii in magazine de animale EmptyLun Noi 30, 2009 9:28 pm

Imi este asa de mila de ei...

Unii nici nu au apa, sau mancare..
Adapatorile sunt murdare, casatronelele sunt pline de rumegus..

Mi-as dori sa se interzica comertul cu porcusori.. Sad
Sus In jos
http://crissulici98.hi5
Alle
Moderator
Moderator
Alle


Mesaje : 37
Puncte : 41
Data de inscriere : 28/11/2009
Varsta : 28
Localizare : Sighet

:(Porcusorii in magazine de animale Empty
MesajSubiect: Re: :(Porcusorii in magazine de animale   :(Porcusorii in magazine de animale EmptyMar Dec 01, 2009 6:44 pm

la mine in oras nu este decatt un petshop cica dar e defapt o camera de 2m pe 2 m unde tine animalele in conditii oribile. Cand eram mai mica eu si verisoara mea cumparam o groaza de animale de acolo, unele chiar bolnave pentru a le salva de chin dar defapt faceam mai rau ca il motivam sa inmulteasca si mai multe si etc. De acolo am luat`o pe NIcky, tin sa spun ca sunt aproape sigura ca parintii ei erau rude, nu doresc niciunui stapan de porcusori sa treaca prin ce am trecut eu cu ea, dupa ce a implinit 2 ani vizitele la vet se tot mareau si se maresc incontinuare, prima data i`a cazut blanita oribil de tare, apoi abcesul cu care am fost in 3 luni de vreo 7 ori la vet cu ea doar ca sa curete tot puroiul de acolo, sa nu mai spun de toate injectiile pe care le`a luat la viata ei, iar acum tumoarea. Nu recomand niciunui om sa isi cumpere animale din astfel de locuri!!! bietele animale nu au nici`o vina!!
Sus In jos
http://www.betweentwotrueloves.wordpress.com
Gabriela(Admin)
Admin
Admin
Gabriela(Admin)


Mesaje : 126
Puncte : 215
Data de inscriere : 24/10/2009
Varsta : 29
Localizare : Bucuresti

:(Porcusorii in magazine de animale Empty
MesajSubiect: Re: :(Porcusorii in magazine de animale   :(Porcusorii in magazine de animale EmptyMar Dec 01, 2009 7:10 pm

Imi pare foarte rau prin ce ai trecut cu porcuta ta.
Din pacate aceste locuri se tot inmultesc,iar inmultitorii prospera. Sad
Sus In jos
https://porcutguinez.forumgratuit.ro
Alexxa(Admin)
Admin
Admin
Alexxa(Admin)


Mesaje : 85
Puncte : 124
Data de inscriere : 02/12/2009
Varsta : 27
Localizare : Suceava

:(Porcusorii in magazine de animale Empty
MesajSubiect: Re: :(Porcusorii in magazine de animale   :(Porcusorii in magazine de animale EmptyJoi Dec 03, 2009 11:59 pm

Alle ce ai facut cu niki cand ii cadea foarte tare parul? Neutral

last edit: Alle: O sa iti spun in pm ca sa nu fim off topic Smile
Sus In jos
Muchidutul
Founder(jurnalist)
Founder(jurnalist)
Muchidutul


Mesaje : 82
Puncte : 90
Data de inscriere : 28/11/2009

:(Porcusorii in magazine de animale Empty
MesajSubiect: Re: :(Porcusorii in magazine de animale   :(Porcusorii in magazine de animale EmptyMier Dec 09, 2009 4:57 am

off astazi am fost la un pet shop si porcutii erau tinuti masculi cu femele Mad si erau intr-un acvariu ..parca aveau putina mancare dar apa si fan nu am vazut Mad
Sus In jos
Alle
Moderator
Moderator
Alle


Mesaje : 37
Puncte : 41
Data de inscriere : 28/11/2009
Varsta : 28
Localizare : Sighet

:(Porcusorii in magazine de animale Empty
MesajSubiect: Re: :(Porcusorii in magazine de animale   :(Porcusorii in magazine de animale EmptyJoi Dec 10, 2009 10:48 pm

ai incercat sa le spui la vanzatori de probleme? poate sunt de treaba si ar intelege nu ca cel de la mine din oras. Sad
Sus In jos
http://www.betweentwotrueloves.wordpress.com
Muchidutul
Founder(jurnalist)
Founder(jurnalist)
Muchidutul


Mesaje : 82
Puncte : 90
Data de inscriere : 28/11/2009

:(Porcusorii in magazine de animale Empty
MesajSubiect: Re: :(Porcusorii in magazine de animale   :(Porcusorii in magazine de animale EmptyJoi Dec 10, 2009 10:53 pm

da, am incercat dar au spus ca nu ii intereseaza ca oricum daca nu se vand ii ia inapoi si ii tine pentru reproducere Mad sa scoata pui frumosi care sa se vanda Mad Mad Mad Mad ce oameni Mad
Sus In jos
Alle
Moderator
Moderator
Alle


Mesaje : 37
Puncte : 41
Data de inscriere : 28/11/2009
Varsta : 28
Localizare : Sighet

:(Porcusorii in magazine de animale Empty
MesajSubiect: Re: :(Porcusorii in magazine de animale   :(Porcusorii in magazine de animale EmptyJoi Dec 10, 2009 10:55 pm

off doamne:( din pacate asta se tot intampla in romania, nu prea avem ce face, nu avem politia animalelor si noi suntem doar niste copii sau adolescenti chiar daca le`ar spune un adult ei tot nu ar intelege ca si acele animale au suflete!!!! No No No
Sus In jos
http://www.betweentwotrueloves.wordpress.com
Continut sponsorizat





:(Porcusorii in magazine de animale Empty
MesajSubiect: Re: :(Porcusorii in magazine de animale   :(Porcusorii in magazine de animale Empty

Sus In jos
 
:(Porcusorii in magazine de animale
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Porcutii in compania altor animale
» Animale tinute in conditii mizerabile
» Cum ne influenteaza porcusorii vietile si cum le influentam noi pe ale lor
» Aici vom scrie probleme care le avem cu porcuşorii

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Porcuti Guinezi :: Petshop-uri :: Porcusori in petshop-
Mergi direct la: